Lekkie przekąski

Skuteczne odchudzanie wymaga zmiany nawyków żywieniowych. Dotyczy to między innymi przekąsek, czyli jedzenia spożywanego między posiłkami. Podjadanie jest jednym z głównych przyczynków gromadzenia nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wyeliminowanie tego nawyku nie jest proste, dlatego zamiast prób rezygnacji z przekąsek, lepiej zastąpić je czymś dietetycznym.

Najpopularniejsze przekąski do ciastka, czekoladki, chipsy, słone paluszki oraz inne produkty spożywcze, które prowadzą do nadwagi, a często także przyczyniają się do rozwoju różnych schorzeń. Ich wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie zaleca się zatem każdemu, bez względu na to, czy ma problem z nadwagą. Takie przekąski można zastąpić między innymi pestkami i ziarnami, na przykład z dyni lub ze słonecznika. Bardzo dobrą propozycją są również wafle ryżowe albo pieczywo chrupkie. Kupowane w sklepach chipsy, które są pełne szkodliwych dodatków, warto zastąpić samodzielnie przygotowanymi chipsami z warzyw lub owoców. Można także poszukać ich w sklepach ze zdrową żywnością. Osoby, które lubią prace kuchenne, mogą przygotować samodzielnie także wiele innych lekkich przekąsek, na przykład ciastka zbożowe. Przepisy na tego typu smakołyki można znaleźć na wielu stronach internetowych poświęconych gotowaniu bądź odchudzaniu.

eating-648856_1280

Oczywiście, w przypadku potrzeby podjadania warto także sięgnąć po świeże owocowe lub warzywa, na przykład po jabłka, gruszki albo marchew. Można pokroić je w plastry albo w kostkę i spożywać tak jak chipsy lub ciastka.