Właściwy dobór ćwiczeń

Wiele osób narzeka, że pomimo zmiany nawyków żywieniowych oraz uprawiania sportu nie są w stanie pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić wymarzonej sylwetki. Jednym z powodów takich trudności może być zły dobór ćwiczeń.

Taki błąd popełniają między innymi osoby, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha. Jak wiadomo, jest to jedna z partii ciała, na których tłuszcz gromadzi się bardzo szybko i jest trudny do usunięcia. Z tego względu osoby, które marzą o szczupłej talii, powinny rozpocząć ćwiczenia ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej zlokalizowanej właśnie na brzuchu. Bardzo pomocne mogą być między innymi popularne brzuszki albo 6 Weidera. Aerobiczna 6 Weidera to plan treningowy, który wymaga cierpliwości i dyscypliny, jednak pozwala na osiągniecie bardzo dobrych rezultatów. Ciekawą propozycją jest także ABS 8 minut. Ten plan treningowy nie wymaga poświęcania tak dużej ilości czasu, lecz także umożliwia osiągniecie satysfakcjonujących efektów. Inne ćwiczenia polecane są natomiast tym osobom, których głównym problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej w udach. W takiej sytuacji bardzo dobrym wyborem są na przykład przysiady, półprzysiady oraz wypady w przód i w tył. Oczywiście, także i tutaj bardzo ważną rolę odgrywa systematyczność.

bodybuilder-331671_1280

Niekiedy dobór właściwych ćwiczeń bywa skomplikowany. Jeżeli trening nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to warto skonsultować się z doświadczonym instruktorem, w celu wspólnego uzgodnienia planu treningowego.

 

Leave a Reply